·         Karoserie, zvláště ta lakovaná, se nikdy nesmí čistit jenom tak na sucho, bez vody nebo nějakého přípravku. Lak by to poškodilo a nejspíš i zničilo, takže by auto muselo na přelakování, což není rozhodně levná záležitost.
auto v myčce
·         Před tím, než necháte auto navoskovat, nebo se o voskování pokusíte sami, byste měli vždycky dbát na to, aby byl lak nejenom dokonale čistý po celé karoserii, ale hlavně aby byl suchý.

·         Chcete-li dbát o svého miláčka na čtyřech kolech opravdu dobře, měli byste ošetřit olejem nebo tukem místa, jako jsou závěsy a panty dveří, případně jiná místa, v nichž dochází ke tření.

·         Čistota interiéru je stejně důležitá jako čistota exteriéru. Nezapomeňte umýt okna i zevnitř, očistit klimatizaci a palubní desku, vyprášit koberečky a vyčistit gumové podrážky na zemi auta, samozřejmě vysát sedačky a vyprat potahy.
mytí auta
Čistěte své auto párou
Pokud zajedete do myčky aut, je pravděpodobné, že se setkáte s mnoha novotami. Například parní čištění je pravděpodobně nejefektivnější způsob čištění automobilu. Auto bude sterilizované vevnitř i zvenčí.
Proč voskovat?
Voskování laku auta patří velmi často ke standardním procedurám v myčkách. Voskovat byste měli, protože je potom mnohem jednodušší auto očistit, až pojede to myčky znova.
mytí houbou
Nechávejte své auto čistit pravidelně. Ať už myjete ručně nebo svěřujete myčkám aut, buďte šetrní a myslete na to, že lak karoserie je poměrně křehká záležitost. Nelze říct, zda je lepší čistit manuálně, nebo zda svěřit auto myčce. Už dávno neplatí, že by myčka byla tak drsná, aby poškodila lak. Všechny mycí přístroje jsou uzpůsobeny tomu, že laku neublíží, navíc, když si necháte auto vyčistit některou z moderních novodobých technologií. Myček se vůbec nemusíte bát, navíc ušetříte čas a budete mít jistotu kvalitně umytého vozu.
 

3.7/5 - (3 votes)