Většina lidí možná touží po tom, najít si partnera, usadit se a mít rodinu. Ovšem najdou se i výjimky, které potvrzují pravidlo, že do této kategorie nepatří všichni. Někteří lidi jsou spokojeni se svým životem i přes skutečnost, že v něm nemají jejich druhou polovinu.

mladá žena na louce

Být úplní i s pocitem, že jste sami

V případě, že váš život zaměřujete na jiné aktivity a činnosti, do kterých partnerské soužití a láska nepatří, nebudou vám tyto hodnoty nikdy chybět. Volba, která se odvíjí od toho, nemít po svém boku nikoho dalšího, je svobodného rázu a hlavně proto, vám nebude nikdy chybět a způsobovat stav smutku a samoty.

Dát přednost tomu, že chcete být sami, má někdy i své výhody, protože máte neomezené možnosti k tomu, prožít váš život přesně tak, jak si přejete.

To však ještě neznamená, že budete vést prázdný a neúplný život, ve kterém budete pořád sami. Mít kolem sebe přátelé, známé a rodinu je dar, o který se připravit nemusíte. A jestli vás pocit, že partnerství dvou lidí svazuje a o něco okrádá přesvědčuje o tom, vzdát se ho – nikdo vám to vyčítat nemůže.
želízka na ruce

Příčiny, které k takovému stylu života vedou

Za každým rozhodnutím se schovává i příčina toho, proč si za ním stojíte. V mnoha případech, to může být zklamání z lásky nebo všeobecně daného pohlaví, které vám nosilo ve vztazích smůlu a přinášelo pocit smutku a beznaděje. I takhle se rodí svoboda bez partnera po svém boku, která může být pro váš život více naplňující než ztrátová.

Nepokládejte to za sobectví a ani si nenechte namluvit, že šťastní nikdy nebudete jen proto, že vás ostatní budou přemlouvat o tom, že bez lásky se žít nedá. Můžete si přece vybudovat lásku k jiným věcem, aktivitám a činnostem, které vám dají život, se kterým budete nanejvýš spokojeni. Nikde není napsáno, že člověk musí s někým zestárnout. Dožít se úctyhodného věku s myšlenkou, že váš čas jste prožili se vším, na čem vám záleželo, vám rovněž přinese klid a harmonii ve vaší duši.