Brousíte si zuby na nebankovní hypotéku? Tápete nad tím, co by se mohlo stát vhodnou zárukou za podobný úvěr? Tento článek vám poradí – neváhejte a čtěte dál!
Pro nebankovní hypotéky je typické ručení nemovitostí. Na takový typ záruky narazíte na finančním trhu dále také u všech amerických hypoték. Čím to je? Stejně jako pro americké hypotéky, tak i pro nebankovní úvěry je typické, že žadatelům vycházejí maximálně vstříc. A právě s tím souvisí typ požadované záruky. Když budete ručit nemovitostí, pak má věřitel jistotu, že o peníze, které do vás vloží, nakonec nepřijde.vánoční nadílka – finance pod stromeček
Řekněme si na rovinu, že jak americké, tak i nebankovní hypotéky jsou pro věřitele mnohem větším rizikem, než běžná účelová půjčka. Vždyť americkou hypotéku si můžete sjednat na financování libovolného účelu, a poskytovatel úvěru o tom, jak s penězi naložíte, nemusí vůbec nic vědět.
Podobně nebankovní hypotéky vycházejí žadatelům vstříc v mnoha směrech – třeba tím, že je můžete využít i v případě, kdy vás tíží zápis v registru anebo máte nízkou bonitu. A tuto vyšší míru rizika pro věřitele, je potřeba vyvážit lepší zárukou vaší platební kázně.několik lesklých rupií
Možná se ručení nemovitostí obáváte. Tím spíše, pokud se rozhodnete ručit vlastní střechou nad hlavou. Ano, je pravda, že v případě, kdy nebudete schopni splácet, o své bydlení přijdete. Ovšem v situaci, kdy dostojíte svým povinnostem, vám vůbec nic nehrozí. Na druhou stranu, do podobné situace se dostanete i ve chvíli, kdy si v bance vezmete běžnou hypotéku na stavbu domu – pokud ji nesplatíte, o dům přijdete. Ve světě půjček se tedy jedná o poměrně běžnou situaci.
Přejděme tedy k tomu, čím vším můžete za úvěr ručit. Důležité je říct, že nezáleží ani tak na druhu zvoleného majetku, jako především na jeho aktuální tržní hodnotě. Možná je hypotéka na rodinný dům, stejně tak jako hypotéka na pozemek FAHD, anebo klidně i na horskou chatu. Každý majetek má svou cenu – a ta je důležitá.