Horké dny si žádají řádné osvěžení třeba právě v podobě návštěvy plováren. Podívejme se tedy do jedné z nich. Najdete ji ve Znojmě, přesněji v jeho jižní části, poblíž klášterního areálu Louka, se kterým městská plovárna nese stejný název.
cesta lesem

Před areálem vás uvítá prostorné neplacené parkoviště pro auta a pokud přijíždíte na kole, i to můžete odložit zdarma do úschovny, a pak pokračujete k pokladnám, kde zvolíte délku pobytu, a pak už hurá za zábavou! Na travnaté ploše vás přivítají čtyři bazény, takže si vybere opravdu každý člen rodiny. Nejoblíbenější je takzvaný rekreační bazén s masážními tryskami, divokou řekou, vodním hřibem a dalšími atrakcemi. Přes bazén vedou dva mosty z jejichž nejvyššího bodu na vaši bezpečnost dohlíží plavčík. Bazén lemují dřevěná lehátka, která ale lehce nahradí i krásně zelený hustý trávník. Děti se určitě nehnou od bazénu s toboganem a dvěma skluzavkami a vytrvalí plavci zde mají svůj pětadvacet metrů dlouhý bazén s osmi dráhami a skokanskými věžemi.
Samozřejmostí jsou čisté, udržované toalety a zdravotnické zázemí. Nechybí zde ani pítka, nabízející chladnou vodu všem žíznivým. Pro vyznavače jiných druhů osvěžení jsou k dispozici dva bufety a restaurace s kuželnou, kde si můžete dopřát kromě kávy, piva, limonád a zmrzliny, také klasické letní dobroty k vodě, jako langoše, hranolky, hamburgery a další pochoutky.
kluk pod hladinou
Sportovní vyžití zde naleznete ve stolním tenise, plážovém volejbalu, nebo pétanque. V blízkosti borového hájku, poskytující příjemný stín, se menší děti mohou vydovádět na rozlehlém pískovišti, nebo projet na loďce v nafukovacím bazénku.
Loucké plovárna se jako jedna z mála rozhodla nerušit odpočinek svých návštěvníků pouštěním hudby v areále, takže na vás nebudou ze všech stran dotírat nevítané obtěžující hity.
Užijte si tedy letní dny v tomto příjemném prostředí, plném zeleně, s výhledem na starobylou budovu kláštera, v klidné části města Znojma.