Ať už si zařizujete zcela nový obývací pokoj nebo jen chcete starou sedací soupravu vyměnit za novou, modernější, pak jsou před vámi dlouhé chvíle strávené hledáním na internetu nebo obíháním obchodů s nábytkem.

cihlová zeď za gaučem

Podle čeho vybírat?

Základem je velikost místnosti, také je důležité, jaký máte ostatní nábytek, aby vše ladilo dohromady, a to hlavně barevně. To, co se vám na první pohled může zdát jako ideální kousek nábytku, pak v praxi nemusí být zrovna to pravé. Uvědomte si, že zde budete nejen vy samotní, trávit dlouhé chvíle odpočinku, koukání na televizi či poslechem hudby, budete si zvát návštěvy, přátelé a příbuzné, tomu všemu by měla být sedací souprava uzpůsobena a dbát byste měli na její pohodlí. Ti, kdo mají pejska nebo kočičku, by měli myslet i na to, že materiál by měl být opravdu odolný. Samozřejmě s kvalitou souvisí i cena, což je spojené i s tím, jaké máte finanční možnosti a kolik peněz hodláte investovat do pohodlného sezení.

Sedačka by prostě měla být tím nej, co budete v bytě mít a co je určeno pro všechny, kteří domácnost s vámi sdílí .

Pokud u vás čas od času někdo přespává, jistě oceníte variantu s možností rozložení, úložné prostory jsou také velice praktické. Co do velikosti by neměla zabrat celou místnost, dále se řiďte počtem osob, které ji budou užívat.
klasický turecký nábytek

Z potahových materiálů volte takový, aby ladil se zbytkem interiéru, látka je cenově přístupná a její udržování není nijak náročné, luxusněji pak působí kůže nebo její imitace, počítejte ale s tím, že pokud máte malé děti nebo domácí zvířátka, bude to brzy na sedačce poznat.

Co se týká konstrukce, odolné budou ty vyrobené ze dřeva, často se můžeme setkat s dřevotřískou, což je taková levnější varianta. Tím bude dána i samotná hmotnost sedací soupravy.

Výběr určitě nebude jednoduchý, ale uvidíte, že tu správnou a jedinou najdete.