Někdy je podnikatelský život skutečně záviděníhodný. Ale skutečnost, že je tomu tak, ještě vůbec neznamená, že by se dalo závidět podnikatelskému stavu jako celku, že by se žilo dobře všem, kteří se soukromému podnikání věnují. Je totiž skutečností, že spokojenost s podnikatelskou existencí vzrůstá a padá v různých obdobích v závislosti na tom, nakolik se těmito provozovaným podnikatelským aktivitám daří. Když podnikání vzkvétá a dost vynáší, může se tím kdokoliv radovat, když má podnikatel dostatečné příjmy, může být klidně i v onom známém sedmém nebi.

sbírka mincí

Ale jsou i období a obory podnikatelské činnosti, o kterých se zrovna jako o úspěšných mluvit nedá. Jsou situace, kdy se mohou podnikatelé třeba i přetrhnout, a přesto se jim nedaří vydělat tolik, kolik by bylo potřeba. A čím více a déle pak peníze scházejí, tím to mají soukromníci, na které takto krutý osud dolehne, horší.

Možná si dokážete představit životní úroveň neúspěšných podnikatelů. A to vlastně ještě nestačí k tomu, abychom si o takových nešťastnících udělali úplný obrázek, protože soukromníci nevydělávají jenom na sebe, ale i na chod svých firem. A tak tito nakonec nejen nemusí mít co dát do úst, ale také může hrozit, že se jim pro nedostatek peněz zhroutí i jejich byznys jako takový.

české bankovky

Což je samozřejmě tristní představa. A aby se tato nenaplnila, není někdy jiné řešení než půjčka. A protože podnikatelům s potížemi jen tak někdo pomáhat nehodlá, je dobře vědět, že existuje kromě jiných půjček i nebankovní americká hypotéka. A u té uspěje kdekdo, nepříliš úspěšné i dost neúspěšné podnikatele nevyjímaje. Protože tady se tolik nepřihlíží ani k tomu, co se těmto podnikatelům objevuje v jejich registrech dlužníků, tady se nevyžadují nezbytně ani přemrštěné příjmy ani jiné jen těžko dosažitelné přednosti. Tady dá podnikatel do zástavy nemovitost a dostane peníze k dispozici třeba i na dlouhých třicet let. Což je terno, nemyslíte?