Zda se virtuální sídlo pro zakládanou společnost s ručením omezeným, nebo v případě, že již fungující společnost musí stávající sídlo opustit, vyplatí, nebo ne, je celkem zbytečná otázka. K tomuto typu řešení se kloní jen ti, co nemají jinou možnost jak svou společnost usídlit.

A kdo nemá jinou možnost, rád přistoupí na jakékoliv podmínky. Mohlo by se zdát, že v tom případě si pronajímatel virtuálního sídla může diktovat skoro jakoukoliv cenu a že zaplacením nájmu může vše pro něj končit. Jenže tomu zdaleka takto není.

Archiv sídel

Naštěstí i tady u nás existuje jakási forma podnikatelské kultury, takže ke znevažování jednoznačné výhody, v podstatě nedochází. No posuďte sami. Kolik si myslíte, na kolik takové virtuální sídlo společnosti s ručením omezeným měsíčně přijde? Myslíte, že třeba na pět tisíc? Jste vedle jako ta jedle. Myslíte, že na polovinu této částky? Opět omyl. Ani kdybyste tipovali tisícovku, byli byste pořád hodně drazí.

Virtuální sídlo Ostrava, pokud si jej objednáte na dobu dvou let, vás, přepočteno na cenu za jeden měsíc, vyjde přesně tolik kolik dvě krabičky cigaret, nebo jedna flaška lepšího Českého rumu z cukrové třtiny.

Uznáte, že dvě, tři stovky měsíčně nejsou žádné velké náklady, které by podnikatele měly nějak finančně ohrozit. Tím spíše, že za tuto cenu nezíská jen jakousi adresu, kde usídlí svou společnost, ale navrch je získá balík velice užitečných služeb.

Nízké náklady

Jde především o služby, které se týkají podnikatelovy korespondence. Je samozřejmé, že na adresu, kterou bude mít zapsánu jak v Obchodním rejstříku, tak na všech listinách prezentacích, budou směrovány veškeré poštovní zásilky, ať listovní, tak balíkové.

Právě nakládání s touto poštou, je velkým přínosem. Poštu bude mít podnikatel uskladněnu do doby vyzvednutí a bude mu také nabídnutá možnost jejího skenování a urychlen zasílání skenů na e-mailovou adresu.