Lidé jsou od přírody velice hraví, soutěživí a ziskuchtiví. Pokud se všechny tyto vlastnosti spojí dohromady, stává se z člověka hazardní hráč.
§  Hazardní hra je taková hra, u které jde pouze o náhodu.
§  Není tedy potřeba příliš toho umět, ale mít nakloněnou štěstěnu.
Hazardní hra by neměla pro hráče ten správný náboj, kdyby se o něco nehrálo. Většinou jsou to peníze. Pokud by se nehrálo o nic, zřejmě by hra ztratila svůj přídomek „hazardní“.
karty v ruce

Pochybné podniky

Dříve chodívali hráči do pochybných restaurací, která se nazývala hráčskými doupaty. V některých starých filmech můžeme vidět, že policie čas od času udělala razii a snažila se hazard potlačovat.
§  Dnes se některé hazardní hry přesunuly do různých kasin, ale také na internet.
hrací automaty v casinu
Za odnož hazardní hry lze považovat i sázení na různá tažená čísla. Například Sportka. Tady se ale o hazard v pravém slova smyslu nejedná. Nebo už jste někdy slyšeli, že by se některý člověk, sázející na Sportku, zruinoval? Nebo se dokonce musel jít léčit?

Pamatujete na skořápky?

Lidé, kteří hazardní hry hrají, je provozují ze dvou důvodů.
a)     Chtějí rychle a bezpracně zbohatnout.
b)    Chtějí se dobře pobavit.
c)     Někdy se oba důvody spojí dohromady.
hráči rulety
Pokud hraje člověk pouze pro zábavu a má vše stále pod kontrolou, pak je to v pořádku. Leckdy se ale z hráče stává gambler a pak je zle. K tomu dochází především u výherních automatů, které člověka snadno pohltí. Pak se může stát závislým. Hazardní hry, při kterých se sází, musejí mít svá přesná pravidla. Pokud půjdete do nějaké herny, musejí Vám na Vaše přání herní pravidla předložit. Jednou z hazardních her, která se jeden čas velice rozmohla, byly známé skořápky. Tady ale hráč neměl pražádnou šanci. Ten „šikula“, který manipuloval se třemi kalíšky, to většinou tak dobře uměl, že nikdo nepostřehl, kam hledaná kulička zmizela.