Máte představu o tom, jak bude dům vypadat? Kolik bude mít koupelen, kolik pokojů a kde bude kuchyň? Pokud jste se rozhodli postavit si vlastní rodinný domek, nejspíš vás zajímá, co všechno budete muset řešit, než bude možné se do domu nastěhovat. Jaký je postup od počátku?
stavba cihlového domu
Zvolte ten správný pozemek
Nezáleží jenom na velikosti a spádu, ale také na tom, zda je pozemek v klidné nebo rušné lokalitě, zda je na venkově nebo ve městě, zda má obdélníkový nebo čtvercový tvar, případně jaká je dostupnost do tohoto pozemku. Nejenom od pozemku do práce, ale také z hlavní cesty na území pozemku.

·         Cenu parcely ovlivňuje hlavně to, kde se parcela nachází
·         Kvalita pozemku se také podílí na ceně
·         Nejvíce se prodávají pozemky do pěti set metrů čtverečních
·         Optimální tvar zahrady jeho čtverce, případně do obdélníku
stavba domu
Záleží ale také na tom, zda se váš pozemek nachází v turistické oblasti, v tom případě může být cena pozemku i dvanáctinásobná tomu, co byste za něj dali v běžné oblasti.

Jak na projekt?

Kupujete hotový projekt, nebo si stavíte svůj od základů? Je nutné oslovit architekta, nechat si vypracovat projekt včetně dodávek energií, a poté projekt zadat firmě.

–          Na projektu nešetřete!
–          Svěřte architektovi do rukou celý projekt, o většinu se postará
–          Architekt se bude držet vaší představy, ale občas bude něco upravovat, proto byste měli trvat na konzultacích
–          Veškerý interiér je důležité začít plánovat už ve chvíli, kdy plánujete s architektem projekt

Administrativa

Teď musíte všechno vyběhat. Stavební povolení, výpis z katastru, daň z nemovitosti, musíte oběhat všechny dodavatele energií a služeb od plynáren až po kanalizace.
klíče na dlani

Vyberte firmu

A také si zvolte, kdo bude dělat na stavbě dozor, aby vše fungovalo podle plánů. Důležité také je, jaký materiál volíte.