Těhotenství a porod, je vyloženě na ženě – matce. Zatím co volba, strávit čas s dětmi doma, ať už na mateřské, nebo na rodičovské dovolené, není nijak omezena. Rodiče si tak můžou vybrat variantu, která bude pro ně vhodnější, ať už z psychického, nebo finančního hlediska. Doba je naštěstí taková, že se s touto situací, kde zůstane doma http://doma-net.info/ http://doma-net.info/ tatíneka, setkáváme čím dál častěji a tak není důvod k nějakým omezeným výčitkám, vůči ženě – matce.
Co rodičovská dovolená s tatínkem přináší dětem?

POUTO

Všichni dobře víme, že nejsilnější pouto je mezi matkou a jejím dítětem. Už od počátku zrození, přes celé těhotenství, až po porod a narození dítěte, prožívají matka a dítě silné momenty, které jich pevně spojí. Určitým způsobem se dá říct, že je o toto pouto tatínek ochuzen. Když, ale zůstane doma s dítětem na rodičovské dovolené, může všechen čas dohnat a navázat ty nejkrásnější emoční chvilky se svým dítětem taky. Někdy je to opravdu důležité!

ROLE OTCE

Budoucí tatínek se na tuto roli nikdy připravovat nemusí, zčásti ví, že se tak nějak „sveze“ a ve stresových situacích, vše zachrání maminka. Pokud s dítětem zůstane doma, pochopí všechny starosti a povinnosti, které obnáší rodičovství. Všem mužům by prospělo, kdyby si to občas taky zkusili. Pak by pochopili, v čem spočívá role tatínka.

PŘIROZENÁ AUTORITA

Je zvykem, že maminky používají slovo „táta“, jako odstrašující zbraň. Někdy si ho vypůjčí v situacích, kdy zlobí, aby zdůraznili, jak moc velké následky budou mít jejich činy. Tatínek na rodičovské dovolené, se automaticky zhostí pozice toho „hodnějšího“ rodiče a toho, za kým děti půjdou, když budou chtít obejmout. Taky ho budou více poslouchat. Není to nic osobního. Je to přirozené, mít jednoho rodiče více na své straně, pokud je potřeba. V tomto případě to bude tatínek.

MENŠÍ CHAOS

Muži možná neumí být tak praktičtí a pohotoví jako maminky, třeba ani nestihnou mít doma všechno hotové, ale jedno je jisté – vždy si nějak poradí. Není důvod kývat hlavou nad tím, že tatínek neudělal vše dle příručky, hlavně že zachoval chladnou hlavu a o dítě bylo postaráno, za všech okolností. S přístupem tatínka si dítě uvědomí, že vše co přijde, se dá nějak zvládnout. A také ve větším klidu. Maminky doma zvyknou více hysterčit a vyvolávat v dětech pedantské sklony.

VÍCE HRANÍ

V mužích se nezapře, že jsou svým způsobem také ještě dětmi. O důvod víc,nechat je doma s dalšími „vrstevníky“. Tatínky všechny hračky dokážou ohromit a vědí jak si s nimi pořádně vyhrát. Zatím co maminky často uklízí, vaří a lítají kolem domácnosti, tatínkové na rodičovské dovolené prožívají čas strávený s dětmi především kolem hraček a hraní. A to je také další plus, které vašemu dítěti jenom prospěje. Tatínek je totiž vždycky borec a pro děti skvělý parťák!

Rodičovská dovolená – pod palcem tatínka
4 (80%)1