Nejčastější hádky v manželství jsou kvůli dětem a kvůli penězům.
Peníze hýbou světem. Ten, kdo jich má nejvíc, má velkou moc, ale zdraví a štěstí si za své peníze nekoupí.
Peníze kazí charakter. Je spousta lidí, co by pro peníze udělala opravdu všechno.
on-line prodej s kartou
Peníze jsou naše každodenní potřeba. Záleží, kolik jich máme. Když je jich málo, máme problémy s nimi vystačit, když je jich moc, většinou si jich ani nestačíme užít, protože kvůli množství práce nemáme čas.
Peníze jako platidlo potřebujeme na všechno hmotné, co máme okolo sebe i na různé potřeby a činnosti, které obohacují náš život.
Peníze bohužel nerostou na stromě, ale musíme si je vydělat prací. Kvůli vydělávání peněz trávíme většinu dne v práci.
bankovky na stromě
Peníze jsou kulaté, a proto bychom měli myslet na zadní kolečka a něco uspořit. Záleží jen na nás, kam je uložíme. Když je investujeme někam, kde se nám budou úročit, většinou postupujeme nějaké riziko. Měli bychom být opatrní, abychom nepřišli o víc, než jsme v horším případě očekávali.
Peníze používáme jako platidlo stále méně, čím dál častěji se využívá bezhotovostního platebního styku. Spousta plateb dnes také probíhá mezi kupujícími a bankou přes internet.
Peníze si v případě potřeby můžeme také půjčit. I v tomto případě musíme být opatrní. Záleží, jakou půjčku si vybereme, ale pokud nebudeme moci z jakéhokoliv důvodu splácet, můžeme přijít o všechno, co máme. Měli bychom si dávat pozor hlavně na rychlé půjčky.
peníze u peněženky
Peníze se také dají vyhrát. Zkusit to můžeme, ale pravděpodobnost toho, že se na nás usměje štěstí, je jen velmi malá.
Peníze můžeme také ztratit nebo nám je nedomůže ukrást. Peněženku bychom měli mít dobře schovanou před cizími pohledy, aby její obsah nelákal ke krádeži.
Peníze jsou tu jen od toho, aby nám sloužily. Nenechme se penězi ovlivnit, buďme stále stejní.