Nemáte zahradu a tolik po ní toužíte? Pokud máte terasu, můžete si udělat oázu zeleně a klidu právě z ní. Sice bude asi trochu menší, ale zato útulnější. Jelikož je potřeba využít opravdu každého místečka, je nutné nejprve vše pořádně promyslet. Využít každé místečko a z nevýhod vytvořit výhody.
·        Například parapety na terasách bývají příliš široké.
·        Proto je můžeme zakrýt závěsnými květináči.
ubrus na stole
Pokud vaše terasa disponuje koutem, který je tmavý a určitě ho nevyužijete pro příjemné posezení, udělejte si tam místo na odkládání věcí. Vchod na terasu bývá většinou řešen tak, že je stěna obývací místnosti prosklená, aby byl právě na terasu dobrý výhled. Terasa se tak stává součástí obytných prostor. Proto je třeba, aby se nábytek a zařízení navzájem doplňovalo a nevypadalo to, že na terase bydlí někdo docela jiný. Jestliže jste tak trochu puntičkáři a máte rádi vše dokonalé, můžete si nábytek a některé doplňky vyrobit na míru.

Co zeleného na terasu?

Nejdůležitější věcí na terase budou ale docela jistě rostliny. A nemusíte je sázet jen do květináčů a truhlíků. Pokud to situace dovolí, zbudujte si vlastní terasový trávník. Stačí jen položit travní koberec, do kterého vysadíte trvalky nebo okrasné traviny. Jedním z témat, které majitelé teras řeší, je dostatek nebo nedostatek soukromí. Bytové domy jsou většinou ve velké blízkosti, a tak si mohou jednotliví uživatelé terasy připadat jako na divadelním pódiu. Ale i to se dá zvládnout.
zastřešená zimní zahrada
o   Pokud nebudete sousedovi nikterak překážet nebo ho omezovat, můžete si vytvořit například květinovou stěnu, která bude jednotlivé terasy od sebe oddělovat.
o   Popínavé rostliny se promění v zelený vodopád, který zajistí soukromí nejen vám, ale třeba za něj bude vděčný právě i váš soused.
Důležitá je vzájemná dohoda. Rozhodně by ale měla přijít ještě před tím, než začnete budovat.