Podstata spočívá ve správné volbě. Však taková klec je nejen obydlím pro hlodace, je jeho azylem, útočištěm, místem pro trávení dne i spánku. Taktéž je pro něj místem, kde si může hrát apod. Zkrátka klec pro hlodavce je pro drobné zvířátko vším. V zájmu každého chovatele či majitele je, poskytnout zvířeti co nejlepší podmínky pro jeho kvalitní a plnohodnotný život. V takovém případě odměnou bude zdravé, čiperné a spokojené zvíře, které se dožije i vyššího věku.
králík v kleci

V rámci nabídky lze zvolit klec pro hlodavce na základě materiálu, velikosti, tvaru apod. Z tohoto důvodu si vyberte pro své morče, křečka, králíka, potkana či jiného hlodavce tu správnou klec, která poskytne zvířeti komfort a náležité zázemí, kde se bude cítit dobře. Rovněž v nabídce sortimentu můžete vybrat a zakoupit velmi praktické přepravky, které jsou nepostradatelnou záležitostí při přepravě na veterinu, na chalupu apod.
křeček v kleci
Úvaha o způsobu a samotném umístění ohledně ubytování by měla být součástí při výběru zvířete. Různé druhy savců disponují odlišnými nároky na typ, velikost, umístění svého bydlení. Chov hlodavců je rozšířený v domácnosti, ale některé druhy je možno chovat i celoročně venku na zahradě při poskytnutí k tomu vhodných podmínek. Často se také uplatňuje kombinace, tj. přes zimu je hlodavec chován doma a přes léto venku.

Co neopomenout při výběru?

Zvíře je živý tvor a potřebuje adekvátní prostor s ohledem na jeho velikost. Do klece je nutné umístit i další věci, jako je miska na krmení, napáječka či miska na vodu, různé hračky, prolézačky apod. Je dobré se při výběru i zaměřit na kritéria, jako je údržba klece, jaké jsou rozestupy drátů, aby zvíře neuteklo nebo se neporanilo. Ideální je samozřejmě klec se snadnou manipulací při krmení i čištění.
klec pro králíky
Pro drobné hlodavce, tj. křeček, myš, pískomil apod., je možné zvolit klasickou drátěnou klec s plastovým dnem nebo celopastové. Uzavřené plastové boxy mají výhodu, že z nich nevypadává podestýlka.

Pro morčata a králíky jsou ideální drátěné klece s plastovým dnem. Naopak uzavřené plastové boxy nejsou vhodné.