Víte co, když už veřejné osvětlení nedosáhlo těch pár desítek metrů k Vašemu novému domku, neznamená to, že budete čekat další roky, než obecní rada rozhodne o přistavění dalšího sloupu elektrického vedení. Vždyť denně překonáváte překážku, která se nazývá tma.

výbojka

Máte to zapotřebí?
Každé ráno, ale i pozdě večer, se snažíte přizpůsobit nočnímu vidění a, nedej bože, co kdyby na Vaší cestě do práce, kterou znáte zpaměti, přibyla další překážka v podobě kamene, nebo spadlé větve? To byste se asi přerazili. A baterka také všechno nevyřeší.

Než se páni radní rozhodnou, co kdybyste si dali nad vrata garáže pořádnou výbojku , která dokáže posvítit na cestu stejně dobře, jako veřejné osvětlení? Je to pořád lepší řešení, než vyzbrojeni baterkou denně překonávat nástrahy na cestě za tmy!

Zrychlíte rozhodování
Dokud budete jen říkat, jak je to hrozné, když nevidíte na cestu, a přesto ji denně absolvujete, páni radní si budou myslet, že to zase tak hrozné není, když to stále zvládáte. Že řešení sloupu elektrického vedení prostě počká. A nohu si raději nelamte, abyste je donutili k akci. Podívejte se, pořiďte si takovou výbojku, která bude Vaším pomocníkem při cestě do práce, ale berte to, jako provizorní řešení. Aby si zase radní nemysleli, že jste vše vyřešili za ně. Obecní blaho je jejich povinnost. Určitě tímto činem dáte najevo, jak fatální záležitost je osvětlení i na konci obce. Že to nejsou jen Vaše plané řeči.

noční světlo

Mezitím naplánujte, jak z provizoria uděláte stálé místo pro dokonalé světlo.
Vy si zatím můžete plánovat, kam kvalitní výbojku umístíte, až ji nebudete potřebovat nad vraty garáže. Tam brzy bude stát sloup s veřejným osvětlením. Určitě takovému osvětlení najdete to pravé místo, třeba v zahradě, nebo nad vstupem do domku. Šikovná výbojka se vždycky hodí.