Jestli se ptáte, co je to jakási IQOS cigareta, máme pro Vás odpověď. Tato IQOS cigareta je podobná cigaretě elektrické. Jenže se v ní pomocí baterie ohřívá opravdický tabák, ale při kouření IQOS od Vás neodchází žádný kouř. Takže to není ani klasické kouření tabákových výrobků, ani elektronická cigareta, ve které se zahřívá esence a člověk vdechuje pouze její výpary s příchutí a různou silou nikotinu. U IQOS tedy nevdechujete kouř plný škodlivin pro lidské tělo, ale vdechujete výpary zahřívaného tabáku.
kouř

Jaký má vliv IQOS cigareta na zdraví?

Výrobce IQOS cigaret, která se u nás začala první prodávat, je Philip Morris. Ten je taktéž výrobcem mnoha tabákových výrobků. Philip tvrdí, že od roku 2008, kdy je IQOS cigareta v jeho laboratořích ve výzkumu, už vydal na tento výzkum přes 2 miliardy dolarů. Podle něj je tedy jasné, že nemají ještě studie o dlouhodobém užívání IQOS cigaret, ale tento inovativní způsob kouření je daleko „zdravější“ než dlouhodobé kouření cigaret.

Jak IQOS funguje?

U nás se označují všechny složky, které potřebujete ke kouření IQOS značkou Heets. Je možné, že už jste toto označení viděli například v trafikách Geco. Budete tedy potřebovat: držák, speciální náplně a nabíječku. Tabáková náplň Heets (krátká dutinka se speciálním tabákem s filtrem) vložíte do držáku (IQOS). Poté aktivujete tlačítkem start a užíváte si chutě tabáku. Tabák se zahřívá zhruba na 350°, normální tabák se v cigaretě spaluje na 600° a výš. Pokud by se při zahřívání držák přehříval, je opatřen pojistkou a sám by se vypnul. Po dokouřené náplni Heets je potřeba vždy vyhodit náplň a IQOS dobít. Máte k dispozici nabíječku, která Vám umožní dobít 20x IQOS (slouží podobně jako powerbanka), jelikož uschovává energii pro nabíjení anebo můžete klasicky dobíjet přes zásuvky.
zákaz kouření

Výhody IQOS oproti kouření cigaretových výrobků

·         Díky tomu, že se tabák v IQOS pouze zahřívá, se snižuje množství škodlivých látek, které člověk kouřením vdechuje až o 95%!
·         Má zcela totožnou chuť jako kouření cigaret jen s tím rozdílem, že nejste načichlý cigaretovým kouřem
·         Snižuje zdravotní rizika spojená s kouřením
·         Nemusíte se zatěžovat s dýmem ani popelem