Východní Čechy, Orlické hory, Čenkovice, Ski resort Buková Hora… Všechny tyto názvy jsou vám pravděpodobně povědomé. A právě zde byl vybudován i Ski areál Červená Voda. Jedná se o poměrně mladé středisko, v němž vznikly dvě unikátní sjezdovky s délkou přes 2 kilometry. Jedna je označena jako modrá a ta druhá má červený stupeň s ostrou horní i spodní částí. Nachází se tu i dětská sjezdová trať a pěkný snowpark. Milovníci běžkaření si mohou užívat běžecké tratě okolo Bukové hory. Všechny sjezdovky i běžkařské tratě jsou pravidelně strojově upravovány, aby si všichni lyžaři užili co nejvyšší komfort. Ve Ski areálu Červená Voda nechybí ani lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení, servisní a testovací centrum. A po návratu z lyžařských zážitků se o vás postará stylová restaurace.

Skvělé sjezdovky

Kde přesně se Ski areál Červená Voda nachází a jaké jsou ubytovací možnosti?

SKI PARK Červená Voda byl vybudován na severovýchodě Bukové hory a navazuje na stávající sjezdové trati, vedoucí na Bukovou horu z Čenkovic – po výjezdu z třebovské dvojky se jede rovně a po asi 80 metrech se ocitnete na sjezdovce SKI PARKU Červená Voda, který se zde rozprostírá na louce v nadmořské výšce 960 metrů. Tento areál se svými parametry blíží alpské úrovni.

Vyžití dětí

Po příjezdu můžete zaparkovat přímo u lanové dráhy, a to na parkovišti, které je určeno pro 400 osobních automobilů. A to není zdaleka všechno. Na parkovištích P3 a P4 na straně Červené Vody najdete 12 karavanových stání s přípojkami k elektřině, s dostupnou Wi-Fi a přístupem k vodě. Cena je 100 Kč/noc. Karavanová stání doporučujeme předem rezervovat.

Většina návštěvníků lyžařských středisek však využívá k ubytování apartmány. A nejinak je tomu s ubytováním v Červené Vodě https://hpapartmany.cz/.V této oblasti se nacházejí nedaleko horského resortu Buková hora (Šanov, Mlýnický Dvůr, Bílá Voda, Červená Voda, Dolní Orlice, Moravský Karlov, aj.) a nabízejí dokonalé zázemí pro vaši zimní, ale i letní dovolenou. K rezervaci termínu můžete využít on-line systém.