Perfektně vyplní tvar skladových prostor – představte si situaci, že potřebujete v domácnosti uskladnit deset kilo fazolí, pět kilo máku a pět kilo celozrnné rýže a máte na to omezený prostor ve spíži, ve sklepě nebo v kuchyňské lince. Pokud zvolíte plastové dózy nebo papírové krabice, bude prostor jednotlivých regálů využit neekonomicky, bude v něm zřejmě určitý volný prostor, který bude obtížné nějak smysluplně vyplnit a využít. S uzavíratelnými sáčky to půjde snadno vyřešit, většina trvanlivých potravin v nich zaujme tvar, jaký mu udáte, sáčky se vytvarují a lépe přizpůsobí.

barevné fazole

Dovnitř bude vidět – některé dózy a krabičky budete muset popsat, aby bylo zřejmé, co je uvnitř. Nejsou všechny tak dokonale transparentní, ovšem se zip sáčky takový problém mít nebudete. Ty se popisovat nemusí, maximálně u trvanlivých potravin tu můžete uvést datum spotřeby. V sáčcích vyskládaných na sebe máte perfektní přehled i o množství na skladě a máte-li zájem, lze ze sáčků vytlačit vzduch a prodloužit trvanlivost některých surovin, jako je mouka, strouhanka, ořechy, sušené ovoce a další trvanlivé potraviny.

kuličky na hraní

Pružně se s nimi pracuje – jak už tu bylo řečeno, pokud ze sáčku vytlačíte vzduch, bude se vám vnitřní obsah lépe tvarovat a snáze ukládat vše do úložného prostoru od oděvů až třeba po hračky. Sáčky jsou navíc levné, takže ušetříte i jisté finance, když nebudete muset nakupovat další a další úložné boxy.

Jsou hermeticky uzavřené – uzavírací mechanismus se postará o perfektní zajištění uložených věcí před prachem a vlhkostí, takto lze skladovat i velmi dlouhou dobu prakticky cokoli, ovšem musíte brát ohled i na to, aby se uvnitř sáčků nevysrážela vlhkost a předměty uvnitř mohly volně dýchat. Někdy je vhodnější sáčky perforovat drobnými otvory, což platí hlavně u dlouhodobě uchovávané obuvi a sezonního letního či zimního oblečení.