Možná už jste si všimli toho, že kůže, kterou máme na loktech, je mnohem tmavší, než kůže na jiných částech těla. Tento nemilý problém postihuje skoro všechny ženy a to zejména v období, kdy je venku opravdové vedro. Každá žena chce vypadat dokonale v šatech nebo krátkém tričku. Co je ale potřeba udělat, abyste své tělo mohly vystavit na světlo a to včetně vašich loktů ?
hloubková masáž

Může se také stát, že vám kůže na loktech popraská. Určitě i vy víte, že to ve výsledku vypadá velmi nevzhledně. Nemůžete za to ale vy sami, ale to, že lokty jsou vystaveny slunečnímu svitu a opalují se mnohem rychleji, než jiné části těla. K tomu všemu se v nich ještě nahromaďuje nejvíce mrtvých kožních buněk, které zapomínáte odstranit. Jak se tedy něčeho takového zbavit? Snadno a jednoduše.

Jednou z možností je sprchování. Určitě i vy víte, že teplá voda pokožce tak úplně nesvědčí. Připravuje ji totiž o přirozenou vlhkost, což vede k hydrataci a vysychání. Chraňte tedy svou pokožku tím, že se budete sprchovat méně než 15 minut. Pokud budete pod proudem teplé vody, dopřejete celému tělu potřebný peeling, který odstraní mrtvé buňky a tím vaše kůže o několik tónů zesvětlí. Nezapomínejte ani na to, že pokožka potřebuje i po koupání dostatečnou péči. Postačí vám obyčejný krém či mléko. Jedině tak udržíte vaši kůži nejen hebkou ale hlavně svěží.
dívka v moři

Pomoc by vám ale také mohla citrónová šťáva, jelikož působí jako přírodní bělidlo. Pokud si šťávou budete lokty potírat a necháte alespoň tři hodiny působit, již za krátký čas uvidíte výsledky.

Vhodné je také mléko a jedlá soda. Pasta z mléka a sody vám pomůže kůži zesvětlit a to tehdy, když s ní budete lokty krouživými pohyby masírovat.

Možná byste ani nevěřili, že dobrým pomocníkem jsou i brambory. Ty totiž obsahují katechin, který mění barvu pleti. Nastrouhané brambory nebo jejich šťávu naneste na lokty a nechte 15 min působit. Poté jen opláchněte studenou vodou. Sami po pár dnech uvidíte kladné výsledky.