Potřebujete do těla dostat vitamíny? Pak vsaďte na rakytník! V něm se totiž ukrývá celá řada nesmírně zdravých a prospěšných látek. A už vás nic neohrozí!

Co všechno obsahuje rakytník a proč byste ho určitě měli pravidelně užívat?

Nastává doba nachlazení a nejrůznějších viróz, podzim je dobou, kdy je naše imunita nesmírně oslabená, k nachlazení vedou i změny počasí. S chladnějším počasím jsme v ohrožení všichni, zejména pak děti, starší lidé nebo chronicky nemocní. Skolit chřipka ale může skutečně každého. Chcete tomu zabránit a chcete se účinně bránit? Do těla pak musíte dostat co nejvíce vitamínů a ideálně přirozenou cestou. Pak si nemůžete vybrat nic lepšího, než rakytník.

pexels-photo-3807629

Celá škála vitamínů na dosah

Rakytník je neskutečně zdravý a navíc ho stačí užívat v malém množství. Nejvíce obsahuje vitamínu C, denně vám stačí snít jednu jedinou bobulku rakytníku a dostanete do sebe doporučenou denní dávku vitamínu C. Když si člověk představí, jak malá je jedna taková rakytníková bobulka, je to opravdu neskutečný vitamínový nářez. Rakytník ale obsahuje i celou řadu jiných a velmi důležitých látek a vitamínů, je to skutečně obsáhlý seznam a díky tomu je rakytník nejen skvělý pomocník pro posílení imunity ale také organismus také čistí, využívá se při detoxikačních kůrách a zbavuje účinně tělo toxinů a všech škodlivin.

Rakytník léčí při všech klasických virových onemocněních, poradí si i s angínou a chřipkou, kromě toho je skvělý na zažívání. Podporuje trávení a také napomáhá vzniku žluči a trávicích enzymů, výborně také funguje na funkci krevního oběhu, snižuje vysoký krevní tlak a je mach i na cévy. Zlepšuje průchodnost cév a podporuje i jejich správnou pružnost.

a-small-fruit-5432039__340

Jak jej do sebe dostanete

Rakytník se dá užívat ve více formách. Velmi oblíbený je rakytníkový olej, rakytníkový čaj nebo rakytníkový sirup eshop.koldokol. Pokud vám nevadí alkohol, lze užívat i rakytníkový likér, který se vyrábí ze silného alkoholu, na trhu se dá sehnat i celá řada rakytníkových doplňků stravy a tobolek. Vůbec neúčinnější je ale rakytníkový olej, který obsahuje nejsilnější kombinaci všech účinných látek, které jsou v rakytníku obsaženy.

Rakytník by se měl užívat pravidelně, jako prevence. Na tělo má totiž blahodárný vliv a chrání naše zdraví.