Před zvědavými sousedy

Dřevěná zástěna vás před nimi přímo neochrání, ale pouze zastíní prostor tak, aby vás přestali sledovat, co na zahradě děláte. Pokud je vaše pergola, přístřešek nebo terasa se zahradním nábytkem dostatečně daleko, že vás nemohou odposlouchat, zástěna v tomto smyslu splní svůj účel.

Před pohledy z ulice

Představte si, že máte na zahradě bazén, a že vaše kypré tvary mohou pozorovat lidé z ulice. Pro někoho z nich to může být docela zajímavá podívaná, zejména tehdy, prochází-li se u bazénu dívky nebo ženy s překrásnou sexy postavou, s plnými ňadry, vypracovaným zadečkem a krásnými klenutými boky. Zástěna vám pomůže zahalit to, co nechcete ukazovat na veřejnosti, a co si raději ponecháte ve svém vlastním soukromí.

zahradní nábytek

Před grilovací mánií

Někteří lidé neberou zrovna ohled při grilování na své sousedy. Uvedou do provozu udírnu nebo venkovní gril a všichni kolem musí nasávat vůně ne zrovna přívětivé, což je zvláště nepříjemné, pokud slavíte narozeniny, a namísto uzené flákoty máte na stole narozeninový třípatrový dort. Zástěna dokáže alespoň zčásti zmírnit kouřovou clonu od sousedů, i když samozřejmě bude lepší, pokud uzavřete nějakou dohodu a vyřešíte příčinu problému.

terasa u domu

Před prachem a deštěm

Boční zástěny dovedou chránit prostor i před těmito vlivy, zmírní dopad prašnosti a bočního silného větru, který na zahradní stůl vhání proudy vody z dešťových srážek. Není to samozřejmě hermeticky uzavřený prostor, ale přece jen nějaký vliv tam je.

Před hlukem

Každý kus materiálu chrání před hlukem a zástěna k tomu může vypomáhat. Počítá se každá drobnost, a čím méně hluku na nás působí, tím lepší psychická kondice. Hluk totiž působí https://21stoleti.cz/2017/10/20/jak-lidska-pritomnost-pusobi-na-mimiku-stenat/ primárně na naše podvědomí, které se pak stává snadným terčem agresivity, různých neuróz, podrážděnosti, problémů se spánkem a mnoha dalších negativních vlivů, které v našem životě nemají co pohledávat.