Provozovatelem vleku, nebo malé lanovky se sedačkami, se stanete lehce. Možná proto, že netušíte, jaké strasti toto podnikání obnáší. Ale ne. Nikdo Vás nechce odrazovat od Vašeho úmyslu. Ale musíte vědět, že v zimě nemusí být sníh, abyste svůj vlek uživil. Nebo je počasí tak protivné, že přerušení dodávky elektrické energie je na denním pořádku. Musíte přece vědět, do čeho se hrnete. Abyste nebyl nemile překvapen.

zařízení

Se sněhem si asi neporadíte.
Kdyby to tak šlo. Co? Připravit se na nedostatek sněhu v sezóně lyžování. Hm, tak to by asi nešlo. Leda byste vykradl banku a nechal si sníh eventuálně odněkud přivézt. Ale možná by šlo provádět lyžování na umělé sjezdovce. S tím speciálním povrchem.

Jenže co potom s vlekem, nebo s lanovkou, když vypadne elektřina?
Tak tady by to bylo o něco veselejší. Řešením by mohl být pronájem elektrocentrály, nebo nějakého dieselagregátu . Co myslíte? To nepřijde tak draho, jako navézt sníh na sjezdovku.

A kdyby sníh nebyl, zbývaly by Vám dvě varianty.

  1. Buď umělý povrch pro sjezd na speciálních lyžích.
  2. Nebo lanovkou nahoru a dále jen pěší turistika v okolí.

generátory

Spolehlivá dodávka elektrické energie by byla zajištěna pro každý případ.
Jestli Vás ještě neopustil úmysl pořídit si vlastní vlek, nebo lanovku, pronajměte si elektrocentrálu, nebo dieselagregát, a máte vystaráno. Rozhodně nepomýšlejte na koupi. Nejste žádný génius v oboru elektrické energie. A kromě toho je pronájem dieselagregátu výhodný i v tom, že Vám jej přivezou na místo určení, upřesní a zaškolí Vás v obsluze. A servis je v ceně také zahrnutý. Vy se v podstatě budete starat jen o ten svůj vlek, nebo o lanovku.
A pokud nevíte, jaký typ těchto zařízení pronajmout, tak to je to nejmenší. S tím Vám přece poradí odborníci. Jen nesmíte dlouho váhat s objednáním pronájmu.