Duolingo. Už jen z názvu jde cítit něco zvláštního. Trocha španělštiny nebo angličtiny? Nějak to zavání jazyky. Ano, jedná se o aplikaci, která Vám pomůže s učením se jazyků. A kdo by se nechtěl učit něco užitečného zábavnou formou?
angličtina na tabuli.jpg
Motivace – aplikace Vás vždy motivuje k tomu, abyste měli touhu se zlepšovat, a také Vám počítá, kolik dní za sebou jste se již učili novým jazykům a tím se Vás snaží navést na správnou cestu, aby Vám šlo učení ještě lépe
Rozmanitost – Stereotypní hodiny ve školních lavicích jsou pryč. Během jedné krátké lekce si budete moci vychutnat poslech frází, spojování obrázků se slovy anebo mnoho dalších různých metod učení jak slovíček, tak jednoduchých vět, které budou časem obtížnější, ale Vy už budete ovšem na jiné úrovni, že?
výuka pozdravů.jpg
Jazyky – Angličtina, ta je základ. Můžete si zde zlepšit svou gramatiku, slovní zásobu nebo výslovnost. Nebo Vaše srdce touží po něčem exotičtějším? Můžete sáhnout po španělštině nebo italštině, ale musíte bohužel počítat s tím, že tady se bez angličtiny neobejdete, neboť některé jazyky nemají v aplikace ještě oficiální český překlad. O to větší motivace se naučit anglicky. Tak snad se vývojáři poperou s naším jazykem a snad se těchto překladů dočkáme.
Co ještě nebylo zmíněno je to, že tato aplikace je zdarma na všechny platformy jako iOS, Android nebo Windows phone. Jestli máte v plánu si ji stáhnout na iOS, tak ji najdete pod názvem Tinycards! Pokud ovšem dáváte přednost počítači, tak se můžete pomocí Duolinga učit i na něm. Ve výsledku je jedno, kde se učíte, ale učíte se pořád, posouváte se po malých lekcí a celá výuka je intuitivní a hravá, proto to člověka chytne a nepustí. Ovšem nemůžete počítat, že Vás tato aplikace dokonale připraví například k jazykovým zkouškám, to je doporučeno se porozhlédnout už po jazykových kurzech.
tabule a francouzština.jpg
Pojďme si shrnout výhody a nevýhody této aplikace.
Výhody – hravá výuka, udrží pozornost díky rozmanitosti cvičení, intuitivní ovládání, určité jazyky zdarma, webová i telefonní verze
Nevýhody – pro některé jazyky ještě není český překlad cvičení, takže angličtina je nezbytností, nemůžete si vybrat svou úroveň (je zde vstupní test)
Každý se tedy může naučit nějaký ten jazyk navíc, ale pokud si chcete o této aplikaci přečíst více, rozhodně se vyplatí přečíst .