Chystáte se přestěhovat, např. v rámci hlavního města a okolí a byli byste rádi, kdyby vše proběhlo hladce nejlépe příští týden? Tak na takovéto úvahy zapomeňte a počítejte s tím, že budete potřebovat mnohem více času. Už jen kvůli zabránění zbytečnému stresu.

Problém s krabicemi

V tomto směru mají výhodu lidé, kteří počítají se stěhováním v dlouhém časovém horizontu, řekněme přes půl roku, a kteří zároveň využívají nakupování zboží přes e-shopy. Tímto způsobem se doma může sejít spousta balicího materiálu i kartonových krabic. Horší situace nastává, když se chcete spoléhat na krabice z obchodů. V jejich skladech nemusí být k mání jejich dostatečný počet a tak se vyplácí krabice raději včas zakoupit i s výplňovým materiálem.

jízda po dálnici

Není to žádná velká investice a máte jistotu, že jich pořídíte dostatek. Z výplňového a balicího materiálu dejte přednost bublinkové fólii a tenké flexibilní fólii, prakticky s nimi vystačíte na všechno včetně křehkých předmětů. Toto vše se dá koupit u specializovaných firem, nebo vám to zajistí stěhováci. Krabice se dají také jen pronajmout, informujte se na to u firmy, kterou oslovujete za účelem levného stěhování Praha Odnesto.cz.

jízda po mostě

Dostatek času

Třeba se vám to bude zdát přehnané, ale čtyřtýdenní předstih bývá někdy krátký. Stěhovací firmu kontaktujte klidně i šest týdnů předem, a to z několika důvodů:

Vyberete si pohodlně termín – čím delší časový odstup, tím více možností na výběr stěhovacího dne. A může to být i víkend (víkendy chce mnoho lidí), můžete požádat i o noční stěhování.

Musíte zajistit parkování – zvláště v Praze nebude snadné zaparkovat a nespoléhejte tu na to, že zrovna v onen den bude na parkovišti či před domem volno. Vyplatí se zajít na magistrát a jednat. Úředníci mají ale na vaši žádost celý měsíc, tak vidíte, že měsíční časová rezerva před stěhováním není přehnaná.