Se stavebními stroji je to prostě v nejednou ohledu těžké. Zejména pak v tom, že se tyto musejí vyskytovat tam, kde je jich zapotřebí, tedy na různých stavbách, rozesetých nejednou i hodně daleko od sebe. Jednou je jich pak zapotřebí tady a vzápětí onde, takže nejenže jsou třeba i dost daleko od mateřské firmy, ale navíc jsou i přemísťovány tu tam a tu zase onam, jak to okolnosti vyžadují.
A to je pak těžké mít o nich přehled. A ještě těžší je zajistit, aby se s nimi dělo výhradně to, co se s nimi dít má.
Kdyby šlo alespoň o nějaké laciné hračičky, které by bylo možno kdykoliv odepsat, aniž by to někoho citelněji zabolelo! Jenže to ne. Jedná se o techniku hodně drahou a nad něčím takovým je záhodno bdít, střežit to jako oko v hlavě.
Jenže copak to jde?
Budete se divit, ale jde to. To však jedině v případě, že si jejich vlastník pořídí GPS monitoring provozu stavebních strojů RMC systém.
Právě díky tomuto systému je možné sledovat podobnou techniku, a to bez ohledu na to, kde se tato nachází. Stačí se usadit u počítače a majitel, šéf či jiná pověřená osoba se klidně i v mžiku po přihlášení dozví, jak se věci mají. Tedy kde to které zařízení aktuálně je, zda je v chodu či nikoliv, zda odvádí takovou práci, jakou odvádět má. Majitel se tak hravě dozví třeba i to, zalenoší-li si obsluha, ví, jakmile se mu něco takového pokusí někdo ukrást nebo zneužít, pozná, kdy někdo krade pohonné hmoty či dejme tomu součástky.navigace
Tento systém dokáže ale současně i usnadnit administrativní práce, zařídit trasování dle historie, lze si tu nastavit alarm při překročení některých hraničních hodnot nebo zjistit, kdo zrovna to či ono obsluhuje, umí také importovat data z tankovacích karet a tak dále a tak dále.
Takže se nic neutají. A když je tu dokonalá kontrola, je nad slunce jasné, že se vlastník této techniky nemá čeho bát. Kdo by si ho troufnul vodit za nos, když by se na to hned přišlo, že?