Kdo vsadí na celoročně obyvatelný mobilní dům, obvykle počítá s tím, že nezůstane jen u samotného objektu dřevostavby, ale bude vhodné vybavit parcelu i dalšími stavbami. Mobilní domy zateplené počítají s tím, že se budete uvnitř cítit velmi komfortně i v zimním období, ale jakmile slunce začne více hřát a denní teploty překročí hranici osmnácti stupňů Celsia, budete se zdržovat převážně venku.

pergola u mobilního domu

Terasa – s tou pravděpodobně začnete, protože se mobilní dům usadí na patkách nebo základové desce a bude vhodné k němu přistavět přístupové schůdky. Ty můžete rozšířit o terasu, lze ji zhotovit buď vydlážděním, anebo z vyřazených přepravních palet. Terasa z palet vám při vhodné povrchové úpravě a izolaci vůči zemině může sloužit i několik desítek let.

zástěna u mobilního domu

Pergola – většina mobilních dřevostaveb je vzhledově velmi atraktivních, jsou to v podstatě obytné domy typu bungalovu a hodí se k nim i dřevěná pergola, která prodlouží obytnou plochu o další čtvereční metry. Pergolu lze opatřit zástěnou a osadit kolem pnoucí rostliny, čímž perfektně zapadne do okrasné části zahrady.

Terasové členění zahrady – mobilní dřevostavby krásně vyniknou zejména v zahradách s terasovým členěním, máte-li tu možnost, neváhejte. Jednotlivé plochy od sebe oddělíte např. okrasnou skalkou s velkými křemičitými balvany a krátkými schůdky. Zahradu můžete obehnat živým plotem či dřevěným plůtkem a mít tu jezírko s fontánou. Vhodné je to zejména do rekreačních lokalit, kde české mobilní domy nahrazují původní chaty.

Zahradní altán – ten milují zejména děti a s velkou pravděpodobností bude tato stavba permanentně využívána od jara do podzimu. Altán ještě zvýší atraktivitu vašeho bydlení, můžete si sem častěji zvát hosty a trávit tu příjemné dny včetně těch deštivých. I za deště je pod altánem příjemně a dá se tu klábosit a popíjet káva.