Většina žen touží být za všech okolností nejen hezky oblečená, mít upravené vlasy i nehty, ale především je pro ně důležitý dokonalý make-up. Nemálo žen dává přednost výraznému líčení. Aby docílily požadovaného výsledku, na obličej nanášejí několik vrstev. Jiné dámy dávají přednost tzv. nahému stylu líčení, u kterého je nejvýraznějším prvkem sytá nebo výrazná rtěnka.
krásné děvče u schodů.jpg

Otázka je, jak moc je takové silné líčení přirozené. To si ovšem musí posoudit každá z nás sama.

Oba typy žen však mají v teplých letních měsících problém, jak nanést make-up tak, aby vydržel nápor slunečního žáru. Ačkoliv se tento problém rok co rok řeší, stále jsou k vidění, ženy, které si některé rady neberou k srdci.

Některé ženy ve způsobu líčení nezohledňují typ své pleti, a to ani v zimě.

Není snadné v obchodě projít kolem oddělení s dekorativní kosmetikou bez povšimnutí. Je potřeba mít ale na paměti jednu věc: v létě je pleť mastnější než v zimě! Kromě toho je potřeba si uvědomit, že většina přípravků nějakým způsobem reaguje na teplý vzduch a sluneční světlo.

Pokud tedy potřebujete zakrýt nedostatky své pleti, používejte spíš krémový nebo olejový make-up a nanášejte slabé vrstvy. Dbejte na to, abyste vše pečlivě rozetřely! Asi není nic horšího, než když se vám vlivem slunce začne make-up s pudrem drolit z tváře nebo po ní téct. S tím toho totiž příliš nenaděláte!
čtyři štětečky.jpg

Co se týče očních stínů, linek a řasenky, platí u nic to stejné. Jestliže se bez nich neobejdete, pak si vyberte voděodolnou variantu a opět nanášejte jen slabou vrstvu.

Co se rty? Nesmějí se vysušit. Oblíbené jsou tekuté rtěnky, jsou skvělé, že výborně drží, ale také mají tendenci se v teple loupat nebo na rtech vytvářet nežádoucí strukturu. Vlhké a lesklé rty vám v létě zajistí lesky na rty. Pokud vám ale vadí, že se vám na rty lepí vlasy a je potřeba vrstvu lesku často obnovovat, pak zkuste líčení vynechat úplně. Třeba budete mile překvapené, jak okolí ocení vaši přirozenou krásu.